STATE RUNNERS UP
"39"
  • Mike Garcia 1979

  • Therman Bell 1984

  • Gary Dewberry 1991

  • Derrick Lester 1996

  • Shawn McCoy 1996

  • Patrick Williams 1998

  • Thomas Wiles 1999

  • Edwin Lee 1999

  • Issam Suleiman 1999

  • Tymer Cooper 2000

  •  Alfredo Rios 2003

  •  Alex Flores 2003

  • Junior Beaubrun 2003

  • Tramaine Franklin 2004

  • Tico Baez 2005

  • Darin Baldwin 2005

  • Darin Baldwin 2006

  • James "Rat" Williams 2007

  • Prince Thompson 2007

  • Mauricio Villanueva 2008

  • Wilson Metellus 2008

  • Mauricio Villanueva 2009

  • Isaiah Varona 2012

  •  Justin Ramirez 2012

  • JJ Alfau 2012

  • Justin Ramirez 2013

  • Maleek Williams 2014

  • Anthony Cooper 2014

  • Curtis Cannon 2015

  • Chei Hill 2015

  • Kyron "Jerzy" Taylor 2015

  • Todd Perry Jr 2017

  • Tyler Orta 2018

  • Corey Harvey 2018

  • Trayvonne Jackson 2018

  • Joshua Swan 2019

  • Jose Gonzalez 2020

  • Adrian Neco 2020

  • Steven Villalobos 2020

3rd in the STATE
"29"
  • Albert Price 1975

  • James Conley 1976

  • James Conley 1977

  • Robert Wimberly 1978

  • JB Stephenson 1979

  • Andre Valazquez 1983

  • Humberto Reyna 1996

  • Ryan Alfau 1998

  • Tymer Cooper 1999

  • Adam Murphy 1999

  •  Eric Warren 2001

  •  Aldo Victor 2003

  • Quintin McPhearson 2008

  • Luis Montalvo 2008

  • Javier Carvajal 2009

  • Shiquan Hall 2011

  • Isaiah Varona 2011

  • Andres Montero 2011

  • Daniel Saintil 2011

  • Maleek Williams 2013

  • Patricio Lugo III 2013

  • Desmond Richardson 2014

  • Olson Delisca 2015

  •  Brevin Balmeceda 2016

  • Joshua Swan 2018

  • Mikaelle Fundora 2018

  • Jacob Delgado 2019

  • Adrian Morales 2020

  • Cordell White 2020

4th in the STATE
"25"
  • Mike Garcia 1978

  • Brett Summer 1982

  • Therman Bell 1985

  • Curtis Dewberry 1986

  • Steve DeCosta 1989

  • Faion Davis 1992

  • Derrick Lester 1994

  • Freddie Perez 1996

  • Miguel Renteria 1998

  • Tanavieus Shropshire 1999

  •  Alex Hernandez 1999

  •  Adam Murphy 1999

  • Jose Duran 2002

  • Robert Orta 2004

  • Kendrick Sanders 2006

  • Homer Vallejo 2006

  • Willie Wiggins 2008

  • Olson Delisca 2014

  • Justin Ramirez 2014

  • Aaron Flores 2016

  • Mikaelle Fundora 2017

  • Isaac Duran 2018

  • Adrian Morales 2019

  •  Adrian Neco 2019

  • Eric Temes 2019

5th in the STATE
"16"
  • Eric Diaz 2000

  • Chino Duran 2000

  • Chino Duran 2001

  • Tramaine Franklin 2003

  • Darin Baldwin 2004

  • Joshua Williams 2008

  • Isaiah Varona 2010

  • Daniel Saintil 2010

  • Jacob Grant 2011

  • Isaiah Crosby 2013

  •  Marcelo Sierra 2015

  •  Justin Ramirez 2015

  • Christian Morales 2017

  • Corey Harvey 2017

  • Tanaveius Shropshire 2020

6th in the STATE
"10"
  • Miguel Rios 2006

  • Alfonso Hernandez 2006

  • Omi Acosta 2007

  • William Ford 2011

  • Blair Faust 2012

  • Christian Hill 2012

  • Elijah Varona 2015

  • Tyler Orta 2017

  • Kenneth Crouse 2019

  • Bryan Valdes 2020

"119 Individual State Place Winners"
South Dade Wrestling
  • Facebook
  • Twitter
  • YouTube
  • Instagram